2012-02-03 17:04
 Oceń wpis
   

Witam na moim nowo założonym blogu poświęconym starym grom. Każdy z nas grał w latach młodości w przeróżne ciekawe stare gry i z chęcią by do nich dzisiaj powrócił. Dzięki mojemu blogowi postaram się przypomnieć te najlepsze produkcje i zachęcić Was do grania w stare gry!

kategoria: Ogólne


2012-02-03 17:03
 Oceń wpis
   

Przypominacie sobie dni pojawienia się PS 2? Trudno nie pamiętać, prawda? Była to wyjątkowego rodzaju rewolucja w branży, która przyciągnęła miliony internautów z całego świata. Co więcej, do dzisiaj w setkach domów można znaleźć tę konsolę. Nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ oprawa co prawda się zdezaktualizowała, ale PS2 jest tani, ponieważ możemy go zakupic już za 220 zł z Allegro. Konsola ta ma tysiące starych gier, które gwarantują, iż nie oderwiemy się od ekranu na wiele miesięcy.
Odnośnie starych gier na PSX 2, to tak naprawdę nie są one aż tak leciwe jeśli chodzi o lata, nie mniej jednak nie prezentują się tak dobrze jak nowe tytuły konsolowe. Warto zaznaczyć, że nie chodzi o oprawę, tylko o tę niesamowicie dobrą frajdę każdej gierki na Psx. Nie wierzę w to, że nigdy nie graliście w Crash’a czy Virtua Fighter. Te gry powinien znać każdy, nie ważne czy jest graczem ”telewizyjnym”, czy też raczej preferuje PC. Chcąc pograć w stare gry w najlepszym wydaniu, to zapraszam do sklepu po PS 2 i na pewno nie pożałujesz swojego wyboru.

Tagi: konsole
kategoria: Ogólne


2012-02-03 17:01
 Oceń wpis
   

W ostatnich latach jesteśmy świadkami odświeżania historii Lary Croft, czyli dziewczyny znanej ze znakomitej serii Tomb Rider, która obecnie zyskuje drugą młodość, w erze najnowszej rozwiązań graficznych. Czy jednak stare gry z Larą nie były ciekawsze? O ile weźmiemy pod uwagę debiutancką część, która zdecydowanie zrewolucjonizowała rynek gier w tamtych czasach, to rzeczywiście należy ogłosić, że odnowione Tomb Rider-y, aż tak znaczących przełomów nie wprowadzają. Trzeba stwierdzić, że każda nowa część po początkowym Tomb Rider, była wtórna. Niby trzymała ten klimat znany z jedynki, ale to nie było już to samo. W końcu pojawiło się studio, które zadecydowało nadać cyklowi nowoczesny i oryginalny wygląd, tak też wydana została Legenda, bo tak była zatytułowana tę część przygód Lary. To właśnie ona sprawiła, że powstał gigantyczny bum i stare gry z panią archeolog odeszły w zapomnienie, a rządzą najnowsze odsłony, których już kilka było od czasu premiery Tomb Raider Legenda, wszystkie rewelacyjne i przykuwające zainteresowanie graczy tego cyklu.

Tagi: gry
kategoria: Ogólne


2012-02-03 17:00
 Oceń wpis
   

Na pewno z sentymentem powracasz do dzieciństwa i wspominasz stare gry, które kiedyś bawiły ciebie. Absolutnie nie przypominały dzisiejszych hitów, nie miały wspaniałej grafy, ani jakiś oryginalnych dzwięków, a przeważnie w ogóle ich nie miały. Bez względu na to tak potrafiły przyciągnąć nas na dziesiątki godzin zabawy i co najważniejsze naprawdę bawiły i czasami nawet uczyły abstrakcyjnego myślenia. Czy dzisiejsze hity, są lepsze niż stare gry? Należy przyznać że, z przekonaniem tak, gdyż w starych latach, jak już napisałem nie było ani tak zaawansowanej oprawy, ani tych wszystkich dodatków do których teraz mamy dostęp przy nowych produkcjach w sektorze gier komputerowych i telewizyjnych. Stare gry dawały graczom przede wszystkim rewelacyjną zabawę jak np. Super Mario Bros i mimo, że teraz wracamy do nich, niestety nie jest to, to samo co dzisiejsze przeboje.
Mimo to i tak znajdą się gracze, którzy nie umieją docenić tego, co mamy i non stop marudzą, że dawniej gry były lepsze, a te obecne to porażka. Należy zrozumieć, że technologia poszła do przodu i teraz nie zobaczymy już gry, z krajobrazami, które złożone były z pięciu pikseli

Tagi: gra, gry, stare gry
kategoria: Ogólne