2012-02-03 17:01
 Oceń wpis
   

W ostatnich latach jesteśmy świadkami odświeżania historii Lary Croft, czyli dziewczyny znanej ze znakomitej serii Tomb Rider, która obecnie zyskuje drugą młodość, w erze najnowszej rozwiązań graficznych. Czy jednak stare gry z Larą nie były ciekawsze? O ile weźmiemy pod uwagę debiutancką część, która zdecydowanie zrewolucjonizowała rynek gier w tamtych czasach, to rzeczywiście należy ogłosić, że odnowione Tomb Rider-y, aż tak znaczących przełomów nie wprowadzają. Trzeba stwierdzić, że każda nowa część po początkowym Tomb Rider, była wtórna. Niby trzymała ten klimat znany z jedynki, ale to nie było już to samo. W końcu pojawiło się studio, które zadecydowało nadać cyklowi nowoczesny i oryginalny wygląd, tak też wydana została Legenda, bo tak była zatytułowana tę część przygód Lary. To właśnie ona sprawiła, że powstał gigantyczny bum i stare gry z panią archeolog odeszły w zapomnienie, a rządzą najnowsze odsłony, których już kilka było od czasu premiery Tomb Raider Legenda, wszystkie rewelacyjne i przykuwające zainteresowanie graczy tego cyklu.

Tagi: gry
kategoria: Ogólne


2012-02-03 17:00
 Oceń wpis
   

Na pewno z sentymentem powracasz do dzieciństwa i wspominasz stare gry, które kiedyś bawiły ciebie. Absolutnie nie przypominały dzisiejszych hitów, nie miały wspaniałej grafy, ani jakiś oryginalnych dzwięków, a przeważnie w ogóle ich nie miały. Bez względu na to tak potrafiły przyciągnąć nas na dziesiątki godzin zabawy i co najważniejsze naprawdę bawiły i czasami nawet uczyły abstrakcyjnego myślenia. Czy dzisiejsze hity, są lepsze niż stare gry? Należy przyznać że, z przekonaniem tak, gdyż w starych latach, jak już napisałem nie było ani tak zaawansowanej oprawy, ani tych wszystkich dodatków do których teraz mamy dostęp przy nowych produkcjach w sektorze gier komputerowych i telewizyjnych. Stare gry dawały graczom przede wszystkim rewelacyjną zabawę jak np. Super Mario Bros i mimo, że teraz wracamy do nich, niestety nie jest to, to samo co dzisiejsze przeboje.
Mimo to i tak znajdą się gracze, którzy nie umieją docenić tego, co mamy i non stop marudzą, że dawniej gry były lepsze, a te obecne to porażka. Należy zrozumieć, że technologia poszła do przodu i teraz nie zobaczymy już gry, z krajobrazami, które złożone były z pięciu pikseli

Tagi: gra, gry, stare gry
kategoria: Ogólne